Starter
-
Anmälan
-
Barometer
-
Format
-
Kontakt
Anmälda spelare för Göteborgstouren 2015-2016 - Alingsås
Arrangeras av:
Stures Bowling & Sportbar
Telefon:
0322-611 220
E-mail:
bowling@stures.se
Hemsida:
www.stures.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexsander Flodin
BF Solängen
Söndagen den 6 december 10:00
Alfred Berggren
Team Clan Nässjö BK
Söndagen den 18 oktober 11:00
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Söndagen den 6 december 10:00
Anders Holmqvist
Team Lerum BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Andreas Abrahamsson
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Andreas Hansen
Örgryte IS BF
Söndagen den 29 november 17:30
Anthon Alexandersson
Örgryte IS BF
Söndagen den 29 november 17:30
Anton Elofsson
Team Pergamon BC
Söndagen den 6 december 10:00
Benjamin Jonsson
Team Pergamon BC
Torsdagen den 12 november 18:30
Bertil Tinnberg
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Bjorn Ivar Hansen
KS Edsbowlarna
Torsdagen den 19 november 18:30
Söndagen den 29 november 17:30
Björn Sileson
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Bonny Lilja
Hönö BK
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Christer Niklasson
Kungälvs BK
Söndagen den 29 november 17:30
Christian Carlsson
Kabare BS
Söndagen den 6 december 10:00
Christian Lundström
BF Solängen
Söndagen den 29 november 17:30
Christoffer Jaatinen
Västra Frölunda BK
Söndagen den 29 november 17:30
Claes Björklund
Kabare BS
Söndagen den 6 december 10:00
Claes-Göran Hernehult
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Daniel Hansson
IFK Göteborg Bowling Herr
Söndagen den 6 december 10:00
David Skoog
BK Joker
Söndagen den 29 november 17:30
Eddy Kairis
IK Sterling
Lördagen den 5 december 10:00
Emanuel Jonsson
Team Alingsås BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Emma Åberg
Örgryte IS BF
Söndagen den 29 november 17:30
Filip Torphage
IFK Göteborg Bowling Herr
Söndagen den 1 november 10:00
Söndagen den 6 december 10:00
Filip Wilhelmsson
BK Kaskad
Söndagen den 18 oktober 11:00
Söndagen den 18 oktober 14:00 INSTÄLLD
Fredrik Johnstone
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Torsdagen den 19 november 18:30
Fredrik Westerberg
IK Sterling
Söndagen den 8 november 10:00
Söndagen den 29 november 17:30
Hans Olov Petterson
BF Solängen
Torsdagen den 19 november 18:30
Harry Saarinen
Kungälvs BK
Söndagen den 6 december 10:00
Heinz Frederich
PBK Strike
Torsdagen den 19 november 18:30
Henrik Myllymäki
Kabare BS
Lördagen den 5 december 10:00
Iljja Pejinovic
Kungälvs BK
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Söndagen den 8 november 10:00
Torsdagen den 19 november 18:30
Inge Johansson
Kabare BS
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Inger Petterson
Kungälvs BK
Söndagen den 29 november 17:30
James Blomgren
Team Alingsås BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Jan Thulin
Majornas IK
Söndagen den 8 november 10:00
Jens Sjöbohm
Team Alingsås BC
Söndagen den 1 november 10:00
Jesper Svensson
Team Pergamon BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Söndagen den 18 oktober 14:00 INSTÄLLD
Joakim West
Team Alingsås BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Söndagen den 18 oktober 14:00 INSTÄLLD
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Johan Jacobsson
BK 64
Söndagen den 18 oktober 11:00
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Johan Tinnberg
för. The Golden Bowlers
Tisdagen den 10 november 17:00
Johanna Persson
Kungälvs BK
Lördagen den 5 december 10:00
Johnny Magnusson
Kabare BS
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Jonas Hofling
IK Sterling
Söndagen den 8 november 10:00
Söndagen den 29 november 17:30
Söndagen den 6 december 10:00
Jonathan Andersson
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 8 november 10:00
Jonathan Malmström
IFK Göteborg Bowling Herr
Söndagen den 1 november 10:00
Kenneth Hermansen
BK Skrufscha
Söndagen den 1 november 10:00
Kenneth Jönsson
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Kim Ojala
Team Pergamon BC
Söndagen den 1 november 10:00
Kjell Nyman
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Kjell-Åke Pettersson
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Söndagen den 27 september 10:00
Söndagen den 6 december 10:00
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Söndagen den 29 november 17:30
Lisa Björklund
Team X-Calibur BK
Torsdagen den 12 november 18:30
Ludvig Öhrvall
IFK Göteborg Bowling Herr
Söndagen den 6 december 10:00
Lukas Landin Andersson
Team Pergamon BC
Torsdagen den 12 november 18:30
Marcus Jacobsson
Kungälvs BK
Söndagen den 27 september 10:00
Martin Johansson
Team Alingsås BC
Söndagen den 27 september 10:00
Tisdagen den 10 november 17:00
Martin Lundgren
för. The Golden Bowlers
Söndagen den 27 september 10:00
Michael Ahlqvist
Team Lerum BC
Söndagen den 1 november 10:00
Michael Borebratt
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 6 december 10:00
Michael Engström
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Torsdagen den 12 november 18:30
Monica Wijk
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Niclas Eriksson
Team Alingsås BC
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Tisdagen den 10 november 17:00
Niclas Kiviharju Ström
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 8 november 10:00
Niclas Lantz
Kinna BK
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Niklas Hansson
Team Alingsås BC
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Tisdagen den 10 november 17:00
Niklas Nilsson
Kungälvs BK
Söndagen den 27 september 10:00
Oliver Hedlund
Ytterby BK
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Oskar Mohlin
Kungälvs BK
Söndagen den 27 september 10:00
Ove Edlund
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Pajo Vujic
LC 17 BK Kristinehamn
Torsdagen den 19 november 18:30
Peter Bjernhagen
Mörlanda BS
Söndagen den 1 november 10:00
Peter Hellström
Team Clan Nässjö BK
Söndagen den 18 oktober 11:00
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Peter Peterson
Kungälvs BK
Söndagen den 29 november 17:30
Petter Hallsberg
BK Joker
Söndagen den 6 december 10:00
Pontus Andersson
Team Clan Nässjö BK
Söndagen den 18 oktober 11:00
Söndagen den 18 oktober 14:00 INSTÄLLD
Pontus Lantz
Team Alingsås BC
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Rasmus Wikström
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 6 december 10:00
Rebecka Larsen
BK Högland
Torsdagen den 12 november 18:30
Reino Vargeng
LC 17 BK Kristinehamn
Torsdagen den 19 november 18:30
Riitta Persson
Kungälvs BK
Lördagen den 5 december 10:00
Roger Edvardsson
BF Solängen
Söndagen den 29 november 17:30
Roger Samuelsson
Ytterby BK
Söndagen den 27 september 10:00
Söndagen den 6 december 10:00
Roger Öberg
Team Alingsås BC
Söndagen den 18 oktober 11:00
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Samuel P Flodin
BF Solängen
Söndagen den 29 november 17:30
Sofia Myllymäki
Team X-Calibur BK
Lördagen den 5 december 10:00
Stefan Tisell
Örgryte IS BF
Söndagen den 1 november 10:00
Lördagen den 5 december 10:00
Sten-Aage Nilsson
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Subin Elkberg
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Therese Johansson
Hönö BK
Söndagen den 8 november 10:00
Thomas Lantz
Team Lerum BC
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Timmie Ahl
Team Pergamon BC
Torsdagen den 12 november 18:30
Timmy Fredriksson
BK Full House
Söndagen den 18 oktober 11:00
Tomas Tinnberg
Team Alingsås BC
Tisdagen den 10 november 17:00
Tommy Eriksson
LC 17 BK Kristinehamn
Torsdagen den 22 oktober 18:30
Tommy Zippert
Kabare BS
Söndagen den 6 december 10:00
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Tony Malmström
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 1 november 10:00
Tor Öyvind Lunde
KS Edsbowlarna
Torsdagen den 19 november 18:30
Tore Torgersen
BK Skrufscha
Söndagen den 1 november 10:00
Final - Onsdagen den 9 december 18:00
Åsa Carlsson
Örgryte IS BF
Söndagen den 29 november 17:30
TOTALT: 104 SPELARE