Starter   -   Anmälan   -   Barometer   -   Format   -   Kontakt

Anmälda spelare för Göteborgstouren 2018-2019 - Kungälv

Arrangeras av:     Nordmanna Bowling
Telefon: 0303-163 45
E-mail: tavling@nordmanna.se
Hemsida: www.nordmanna.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Aleksandra Grumic Team X-Calibur BK Söndagen den 11 november 10:00
Alex Möller BK Prana Torsdagen den 18 oktober 19:30
Alexsander Flodin BK Joker Torsdagen den 25 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 10:00
Torsdagen den 15 november 19:30
Alida Molander Team X-Calibur BK Söndagen den 28 oktober 18:00
Anders Hesselgren Kungälvs BK Lördagen den 3 november 10:00
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Andreas Magnusson IK Sterling Torsdagen den 11 oktober 19:30
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Anton Ekman IK Sterling Torsdagen den 8 november 19:30
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Bengt Persson Stenungsunds BC Torsdagen den 25 oktober 19:30
Bengt-Åke Bengtsson IK Sterling Torsdagen den 15 november 19:30
Söndagen den 18 november 18:00
Benny Nyberg BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Björn Holton BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Björn Nilsson BK Virveln Söndagen den 4 november 18:00
Carina Andrén Kinna BK Torsdagen den 15 november 19:30
Christel Carlsson Örgryte IS BF Torsdagen den 15 november 19:30
Christer Backe BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Christer Gustavsson IK Sterling Torsdagen den 8 november 19:30
Torsdagen den 15 november 19:30
Christer Jakobsson Kungälvs BK Söndagen den 4 november 18:00
Christian Lundström BK Joker Lördagen den 3 november 10:00
Christofer Olsson BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Lördagen den 3 november 10:00
Christoffer Wallberg BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Conny Hofling IK Sterling Torsdagen den 8 november 19:30
Torsdagen den 15 november 19:30
Curt-Inge Östling BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Daniel Pettersson Kungälvs BK Söndagen den 18 november 18:00
David Olsson BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 11 november 10:00
Dennis Andersson BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 11 november 18:00
Edward Karle Örgryte IS BF Torsdagen den 18 oktober 19:30
Emelie Samuelsson BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Torsdagen den 15 november 19:30
Emil Ekman IK Sterling Torsdagen den 15 november 19:30
Emma Klasson Kinna BK Torsdagen den 15 november 19:30
Emmelie Andersson Team X-Calibur BK Torsdagen den 25 oktober 19:30
Filip Wiklund Örgryte IS BF Torsdagen den 11 oktober 19:30
Gustav Gunnarsson BKF Falkenberg Söndagen den 11 november 10:00
Hampus Thorstensson Zoom Zoom BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Hanna Engberg Team X-Calibur BK Torsdagen den 25 oktober 19:30
Hans Olov Petterson BF Solängen Söndagen den 18 november 18:00
Heine Svendsen KS Edsbowlarna Söndagen den 28 oktober 18:00
Henrik Holm BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Henrik Key-Åberg Kungälvs BK Söndagen den 4 november 18:00
Håkan Persson IS Göta Söndagen den 28 oktober 18:00
Iljja Pejinovic Kungälvs BK Lördagen den 3 november 10:00
Söndagen den 4 november 18:00
Söndagen den 11 november 10:00
Inge Johansson Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Inger Petterson Kungälvs BK Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 4 november 18:00
Söndagen den 11 november 18:00
Jan Thulin BK Virveln Lördagen den 3 november 10:00
Söndagen den 11 november 10:00
Jan-Erik Hansson BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Janne Högman Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Janne Tingmyr BK Joker Söndagen den 18 november 18:00
Jens Michelsen Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Jerry Carlsson Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 10:00
Jerry Veesmaa BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 4 november 18:00
Söndagen den 18 november 18:00
Jim Olsson BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Jimmie Lämsä Kungälvs BK Söndagen den 4 november 18:00
Joakim West Team Alingsås BC Torsdagen den 25 oktober 19:30
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Johan Ekman IK Sterling Torsdagen den 8 november 19:30
Torsdagen den 15 november 19:30
Johan Helldén BKF Falkenberg Söndagen den 11 november 10:00
Johan Jacobsson BK 64 Söndagen den 18 november 18:00
Johan Tinnberg IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 18 november 18:00
Johanna Persson Kungälvs BK Söndagen den 28 oktober 18:00
Johnny Magnusson Kabare BS Torsdagen den 8 november 19:30
Jonas Bøhagen KS Edsbowlarna Torsdagen den 25 oktober 19:30
Jonas Granath BK Joker Söndagen den 18 november 18:00
Justin Karlsson BK Virveln Söndagen den 18 november 18:00
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Jörgen Bäck BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 4 november 18:00
Torsdagen den 15 november 19:30
Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 11 november 18:00
Kenneth Hermansen BK Joker Söndagen den 4 november 18:00
Kevin Karlsson BK Virveln Söndagen den 18 november 18:00
Kim Jensen BK Joker Torsdagen den 25 oktober 19:30
Lars Ahlbin Kungälvs BK Söndagen den 18 november 18:00
Lars Westman BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Leif Nyberg Samuelsson Ytterby BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 11 november 10:00
Lennart Hultén Kungälvs BK Torsdagen den 11 oktober 19:30
Söndagen den 11 november 18:00
Lennie Guldbrandson BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 11 november 18:00
Leo Barker Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Linus Pettersson Kungälvs BK Torsdagen den 8 november 19:30
Ludvig Dahlström Kungälvs BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 18 november 18:00
Lukas Landin Andersson BK Joker Torsdagen den 15 november 19:30
Magnus Ahlberg BK Full House Lördagen den 13 oktober 10:00
Marcus Bernalt Kungälvs BK Söndagen den 11 november 10:00
Marcus Henriksson BK Full House Torsdagen den 15 november 19:30
Söndagen den 18 november 18:00
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Maria Jorfors Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Mariette Svensson Kungälvs BK Söndagen den 4 november 18:00
Marthin Bergstrand Kabare BS Torsdagen den 8 november 19:30
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Mats Olsson BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 11 november 18:00
Mattias Bäck BK Virveln Söndagen den 4 november 18:00
Torsdagen den 15 november 19:30
Michael Gustafsson Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Michael Rönnberg Mariedals BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Mikael Roos Team Alingsås BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Mikael Tonsjö Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Torsdagen den 15 november 19:30
Niclas Lärk BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Niklas Gustafsson Ytterby BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Nina Flack Team X-Calibur BK Torsdagen den 15 november 19:30
Olle Pejstrup IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 28 oktober 18:00
Olle Svensson BK Joker Torsdagen den 8 november 19:30
Oskar Mohlin Kungälvs BK Torsdagen den 11 oktober 19:30
Pascal Hatoum Kabare BS Lördagen den 3 november 10:00
Patrik Forsell BK Virveln Söndagen den 28 oktober 18:00
Söndagen den 18 november 18:00
Patrik Holm Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Torsdagen den 25 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 10:00
Patrik Häll Arendals BK Söndagen den 4 november 18:00
Per Hedelin Arendals BK Torsdagen den 25 oktober 19:30
Per Jorfors Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Per Möller Team Partille BC Söndagen den 18 november 18:00
Peter Eriksson Kinna BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Peter Gustafsson Kungälvs BK Torsdagen den 8 november 19:30
Peter Roos BK Joker Torsdagen den 15 november 19:30
Petri Karhunen BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Pontus Lantz Team Lerum BC Torsdagen den 15 november 19:30
Pär Sjöberg BK Team Kungsbacka Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 11 november 10:00
Rasmus Wikström BK Team Kungsbacka Söndagen den 11 november 10:00
Söndagen den 18 november 18:00
Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn Söndagen den 18 november 18:00
Richard Lärk BK Edet Söndagen den 4 november 18:00
Riitta Persson Örgryte IS BF Söndagen den 11 november 10:00
Robert Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 11 november 18:00
Robert Stålcrona BK Virveln Lördagen den 3 november 10:00
Robin Skans Team Alingsås BC Torsdagen den 18 oktober 19:30
Robin Touche IK Heim Lördagen den 3 november 10:00
Roger Edvardsson BF Solängen Lördagen den 3 november 10:00
Roger Samuelsson Ytterby BK Söndagen den 11 november 10:00
Samuel Svensson Kungälvs BK Söndagen den 4 november 18:00
Samuel P Flodin BK Joker Lördagen den 3 november 10:00
Sandra Eriksson Team X-Calibur BK Söndagen den 11 november 10:00
Sören Elsborg Stenungsunds BC Lördagen den 13 oktober 10:00
Thor-Ulf Ståhlberg BK Strömkarlen Söndagen den 4 november 18:00
Thorbjörn Ohlsson Mariedals BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Tommy Zippert Kabare BS Lördagen den 13 oktober 10:00
Tony Malmström IFK Göteborg Bowling Herr Söndagen den 11 november 18:00
Tor Öyvind Lunde KS Edsbowlarna Torsdagen den 25 oktober 19:30
Söndagen den 28 oktober 18:00
Tore Torgersen BK Skrufscha Torsdagen den 15 november 19:30
Hallfinal Onsdagen den 21 november 20:15
Truls Johannesson Stenungsunds BC Torsdagen den 11 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 10:00
Ulf Wennerbeck Kungälvs BK Torsdagen den 11 oktober 19:30
Lördagen den 3 november 10:00
Söndagen den 18 november 18:00
Viktor Albihn BKF Falkenberg Torsdagen den 18 oktober 19:30
Viktor Dahlström Kungälvs BK Lördagen den 13 oktober 10:00
Söndagen den 28 oktober 18:00
Torsdagen den 15 november 19:30

TOTALT: 130 SPELARE