Starter
-
Anmälan
-
Barometer
-
Format
-
Kontakt
Anmälda spelare för Göteborgstouren 2017-2018 - Partille
Arrangeras av:
John Scotts Partille
Telefon:
031-442334
E-mail:
Partille@johnscotts.se
Hemsida:
www.johnscotts.se/partille
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexsander Flodin
BF Solängen
Måndagen den 12 februari 19:00
Alice Flodin
Team X-Calibur BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Söndagen den 25 februari 18:30
Andreas Kleinschnittger
Team Pergamon BC
Torsdag den 22 februari 19:00
Lördagen den 24 februari 11:00
Anneli Ansborg
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Anton Elofsson
Team Pergamon BC
Torsdag den 22 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Arto Tapola
Kinna BK
Söndagen den 25 februari 18:30
Axel Engblom
BK Oden Falköping
Torsdag den 22 februari 19:00
Bjorn Ivar Hansen
KS Edsbowlarna
Lördagen den 24 februari 11:00
Björn Sileson
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Bonny Lilja
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Carina Andrén
Kinna BK
Söndagen den 25 februari 18:30
Carl Engström
Hönö BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Carl-Johan Thysell
Vårkulla IK
Söndagen den 25 februari 11:00
Christer Gustavsson
BF Solängen
Lördagen den 24 februari 11:00
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Måndagen den 15 januari 19:00
Christofer Olsson
BK Virveln
Måndagen den 5 februari 19:00
Lördagen den 24 februari 11:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Christoffer Wetterberg
BK Obelix
Måndagen den 19 februari 19:00
Claes Björklund
Kabare BS
Måndagen den 12 februari 19:00
Conny Aronsson
Mörlanda BS
Söndagen den 25 februari 11:00
Daniel Hansson
IFK Göteborg Bowling Herr
Måndagen den 19 februari 19:00
Daniel Pettersson
Kungälvs BK
Måndagen den 4 december 19.00
David Olsson
BK Team Kungsbacka
Måndagen den 5 februari 19:00
Eddy Kairis
IK Sterling
Lördagen den 24 februari 11:00
Emelie Samuelsson
BK Virveln
Måndagen den 12 februari 19:00
Måndagen den 19 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 18:30
Emil Ekman
IK Sterling
Lördagen den 24 februari 11:00
Glenn Uhlén
Kinna BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Göran Johansson
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Hanna Axarp Andersson
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Hans Olov Petterson
BF Solängen
Måndagen den 12 februari 19:00
Henrik Hjelte
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Håkan Persson
IS Göta
Måndagen den 15 januari 19:00
Måndagen den 19 februari 19:00
Iljja Pejinovic
Kungälvs BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Måndagen den 19 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Inge Johansson
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
James Blomgren
Team Alingsås BC
Söndagen den 25 februari 18:30
Hallfinal 26 februari 18:00
Jan Thulin
Majornas IK
Måndagen den 19 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
Lördagen den 24 februari 11:00
Janne Högman
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Jerry Veesmaa
BK Virveln
Måndagen den 12 februari 19:00
Jesper Jacobsen
Team Pergamon BC
Torsdag den 22 februari 19:00
Jesper Larsen
Team Pergamon BC
Torsdag den 22 februari 19:00
Jimmy Hellman
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Joachim Lind
BK Skrufscha
Måndagen den 12 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Joakim Wikström
IK Heim
Lördagen den 24 februari 11:00
Joakim Wikström
BK Team Kungsbacka
Måndagen den 5 februari 19:00
Måndagen den 12 februari 19:00
Torsdag den 22 februari 19:00
Johan Ekman
BF Solängen
Lördagen den 24 februari 11:00
Johanna Kilander
BK Joker
Söndagen den 25 februari 18:30
Johanna Persson
Kungälvs BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Johnny Magnusson
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Jonas Bøhagen
BK Bågen
Söndagen den 25 februari 11:00
Jonathan Andersson
BK Team Kungsbacka
Lördagen den 24 februari 11:00
Jonathan Hallberg
Team Clan Nässjö BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Hallfinal 26 februari 18:00
Jonny Flodin
Mörlanda BS
Söndagen den 25 februari 11:00
Hallfinal 26 februari 18:00
Justin Karlsson
BK Taifun
Söndagen den 25 februari 18:30
Jörgen Bäck
BK Virveln
Måndagen den 12 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Kasper Kjellberg
BK Joker
Måndagen den 19 februari 19:00
Kevin Karlsson
BK Joker
Måndagen den 19 februari 19:00
Kim Ojala
Team Pergamon BC
Torsdag den 22 februari 19:00
Hallfinal 26 februari 18:00
Kjell Larsson
för. The Golden Bowlers
Måndagen den 12 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Lars Kärrman
Team Partille BC
Måndagen den 19 februari 19:00
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Måndagen den 11 december 19:00
Lennart Edvardsson
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Lennie Guldbrandson
BK Virveln
Måndagen den 12 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Lukas Landin Andersson
Team Pergamon BC
Lördagen den 24 februari 11:00
Magnus Johansson
Team Lerum BC
Måndagen den 11 december 19:00
Marcus Henriksson
BK Kaskad
Måndagen den 19 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 18:30
Marcus Kleinschnittger
IFK Borås
Torsdag den 22 februari 19:00
Mariette Svensson
Kungälvs BK
Måndagen den 15 januari 19:00
Marthin Bergstrand
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Mats Olsson
BK Virveln
Måndagen den 5 februari 19:00
Lördagen den 24 februari 11:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Mattias Wetterberg
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Hallfinal 26 februari 18:00
Michael Engström
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Morgan Kaldegård
Kinna BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Nina Flack
IK Sterling
Söndagen den 25 februari 18:30
Hallfinal 26 februari 18:00
Olle Pejstrup
IFK Göteborg Bowling Herr
Måndagen den 19 februari 19:00
Pascal Hatoum
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Per Hedelin
IK Heim
Måndagen den 15 januari 19:00
Per Möller
Team Partille BC
Måndagen den 19 februari 19:00
Peter Eriksson
Kinna BK
Söndagen den 25 februari 11:00
Hallfinal 26 februari 18:00
Rasmus Wikström
BK Team Kungsbacka
Måndagen den 12 februari 19:00
Måndagen den 19 februari 19:00
Torsdag den 22 februari 19:00
Reino Vargeng
LC 17 BK Kristinehamn
Lördagen den 24 februari 11:00
Rickard Dahllöf
Team Alingsås BC
Söndagen den 25 februari 18:30
Robert Kjellberg
BK Team Kungsbacka
Måndagen den 19 februari 19:00
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Måndagen den 15 januari 19:00
Sauli Visuri
IK Heim
Söndagen den 25 februari 11:00
Sebastian Friberg
Team Alingsås BC
Söndagen den 25 februari 18:30
Stefan Löfgren
Kungälvs BK
Måndagen den 15 januari 19:00
Stefan Roos
BK Joker
Måndagen den 12 februari 19:00
Stig Karlsson
IK Sterling
Söndagen den 25 februari 18:30
Therese Johansson
Hönö BK
Måndagen den 5 februari 19:00
Thomas Emanuelsson
BK Edet
Söndagen den 25 februari 18:30
Tobias Hogdin
Team Pergamon BC
Söndagen den 25 februari 11:00
Söndagen den 25 februari 18:30
Hallfinal 26 februari 18:00
Tomas Berntsson
Team Lerum BC
Måndagen den 15 januari 19:00
Måndagen den 5 februari 19:00
Tommy Zippert
Kabare BS
Lördagen den 24 februari 11:00
Tony Malmström
BK Team Kungsbacka
Lördagen den 24 februari 11:00
Ulf Wennerbeck
Stenungsunds BC
Måndagen den 15 januari 19:00
Måndagen den 5 februari 19:00
Söndagen den 25 februari 18:30
William Frölinghaus
Örgryte IS BF
Måndagen den 4 december 19.00
TOTALT: 99 SPELARE