Starter
-
Anmälan
-
Barometer
-
Format
-
Kontakt
Anmälda spelare för Göteborgstouren 2016-2017 - Kungsbacka
Arrangeras av:
Kungsbacka Bowling
Telefon:
0300-715 45
E-mail:
info@kungsbackabowling.se
Hemsida:
www.kungsbackabowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexsander Flodin
BF Solängen
Söndagen den 11 december 11:00
Måndagen den 26 december 18:30
Alfred Peterson
BS Bockarna
Onsdagen den 8 februari 18:30
Alice Flodin
Team X-Calibur BK
Onsdagen den 15 februari 18:30
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Anders Nilsson
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 23 november 18:30
Anders Nilsson
BS Bockarna
Onsdagen den 30 november 18:30
Anneli Ansborg
Hönö BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Annette Johansson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
Benjamin Jonsson
Team Pergamon BC
Torsdagen den 19 januari 18:30
Bjorn Ivar Hansen
KS Edsbowlarna
Söndagen den 11 december 11:00
Björn Holton
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 11 december 11:00
Onsdagen den 1 februari 18:30
Tisdagen den 14 februari 19:00
Björn Thunberg
BK Team Kungsbacka
Torsdagen den 19 januari 18:30
Björn Tillander
Hönö BK
Onsdagen den 28 december 18:30
Bo Hedén
IFK Göteborg Bowling Herr
Onsdagen den 4 januari 18:30
Onsdagen den 8 februari 18:30
Bonny Lilja
Hönö BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Onsdagen den 8 februari 18:30
Carina Andrén
Kinna BK
Onsdagen den 1 februari 18:30
Carl Engström
Hönö BK
Söndagen den 11 december 11:00
Onsdagen den 28 december 18:30
Onsdagen den 1 februari 18:30
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Christian Lundström
BF Solängen
Måndagen den 26 december 18:30
Curt-Inge Östling
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 28 december 18:30
Tisdagen den 14 februari 19:00
David Olsson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
David Skoog
BK Joker
Onsdagen den 4 januari 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Eddy Kairis
IK Sterling
Onsdagen den 7 december 18:30
Filip Torphage
IFK Göteborg Bowling Herr
Onsdagen den 7 december 18:30
Onsdagen den 15 februari 18:30
Göran Johansson
Hönö BK
Söndagen den 11 december 11:00
Hampus Thorstensson
Vimmerby BK
Onsdagen den 30 november 18:30
Hanna Axarp Andersson
Kabare BS
Måndagen den 26 december 18:30
Hans Elf
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
Hans Johansson
Mariedals BK
Söndagen den 5 februari 11:00
Håkan Persson
IS Göta
Onsdagen den 4 januari 18:30
Iljja Pejinovic
Kungälvs BK
Söndagen den 11 december 11:00
Hallfinal den 22 februari 18:30
Jan Thulin
Majornas IK
Onsdagen den 30 november 18:30
Lördagen den 17 december 10:00
Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
Onsdagen den 7 december 18:30
Jan-Erik Stenbeck
BK Virveln
Söndagen den 5 februari 11:00
Janne Högman
Kabare BS
Onsdagen den 30 november 18:30
Jim Olsson
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 11 december 11:00
Tisdagen den 14 februari 19:00
Joachim Lind
BK Skrufscha
Onsdagen den 15 februari 18:30
Joakim Wikström
BK Team Kungsbacka
Lördagen den 17 december 10:00
Onsdagen den 8 februari 18:30
Onsdagen den 15 februari 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Joel Lindergren Krantz
BK Virveln
Söndagen den 5 februari 11:00
Johan Jacobsson
BK 64
Måndagen den 26 december 18:30
Johanna Persson
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Onsdagen den 8 februari 18:30
Johnny Magnusson
Kabare BS
Onsdagen den 23 november 18:30
Jonathan Andersson
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 7 december 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Jonny Flodin
Mörlanda BS
Onsdagen den 15 februari 18:30
Jörgen Bäck
BK Virveln
Söndagen den 5 februari 11:00
Karl-Arne Stern
Mariedals BK
Söndagen den 5 februari 11:00
Kasper Kjellberg
BK Joker
Onsdagen den 1 februari 18:30
Kim Bolleby
Team Pergamon BC
Onsdagen den 23 november 18:30
Kim Jensen
BK Joker
Måndagen den 26 december 18:30
Lars Lundahl
Örgryte IS BF
Onsdagen den 15 februari 18:30
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Söndagen den 11 december 11:00
Onsdagen den 11 januari 18:30
Leif Patala
BK Team Kungsbacka
Torsdagen den 19 januari 18:30
Lena Larsson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
Lennart Edvardsson
Hönö BK
Lördagen den 17 december 10:00
Måndagen den 26 december 18:30
Lennie Guldbrandson
BK Virveln
Söndagen den 5 februari 11:00
Linn Bergand
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 23 november 18:30
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Lisa Lindell
BK Högland
Onsdagen den 23 november 18:30
Onsdagen den 28 december 18:30
Ludvig Dahlström
Kungälvs BK
Söndagen den 11 december 11:00
Lukas Landin Andersson
Team Pergamon BC
Onsdagen den 28 december 18:30
Marianne Skoglund
Elfsborg BK
Söndagen den 11 december 11:00
Mathias Lundin
BK Full House
Onsdagen den 23 november 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Mattias Bäck
BK Virveln
Söndagen den 5 februari 11:00
Michael Engström
Hönö BK
Söndagen den 11 december 11:00
Onsdagen den 28 december 18:30
Onsdagen den 1 februari 18:30
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Måndagen den 26 december 18:30
Onsdagen den 8 februari 18:30
Monica Wijk
Hönö BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Niklas Nilsson
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Nina Flack
IK Sterling
Onsdagen den 1 februari 18:30
Ove Wikström
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 30 november 18:30
Onsdagen den 28 december 18:30
Patrik Häll
för. The Golden Bowlers
Onsdagen den 4 januari 18:30
Per Hedelin
IK Heim
Onsdagen den 28 december 18:30
Per Möller
Team Partille BC
Onsdagen den 7 december 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Per Skoglund
Elfsborg BK
Söndagen den 11 december 11:00
Peter Bjernhagen
Mörlanda BS
Onsdagen den 7 december 18:30
Peter Keiski
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
Rasmus Wikström
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 28 december 18:30
Torsdagen den 19 januari 18:30
Onsdagen den 15 februari 18:30
Renée Jedenius
Örgryte IS BF
Onsdagen den 15 februari 18:30
Riitta Persson
Kungälvs BK
Onsdagen den 7 december 18:30
Robert Kjellberg
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 7 december 18:30
Måndagen den 26 december 18:30
Onsdagen den 1 februari 18:30
Robin Skans
Team Alingsås BC
Onsdagen den 15 februari 18:30
Roger Elfström
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 14 februari 19:00
Roger Samuelsson
Ytterby BK
Söndagen den 11 december 11:00
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Onsdagen den 4 januari 18:30
Samuel P Flodin
BF Solängen
Måndagen den 26 december 18:30
Stefan Häll
för. The Golden Bowlers
Onsdagen den 4 januari 18:30
Onsdagen den 8 februari 18:30
Stefan Tisell
Örgryte IS BF
Onsdagen den 7 december 18:30
Sten-Aage Nilsson
Team Alingsås BC
Onsdagen den 8 februari 18:30
Subin Elkberg
Team Alingsås BC
Onsdagen den 8 februari 18:30
Svend Aage Knudsen
Ytterby BK
Onsdagen den 11 januari 18:30
Therese Johansson
Hönö BK
Lördagen den 17 december 10:00
Måndagen den 26 december 18:30
Thomas Isacson
Kabare BS
Onsdagen den 30 november 18:30
Thorbjörn Sundqvist
Mariedals BK
Söndagen den 5 februari 11:00
Timmie Ahl
Team Pergamon BC
Onsdagen den 30 november 18:30
Timmy Fredriksson
BK Full House
Onsdagen den 28 december 18:30
Hallfinal den 22 februari 18:30
Tomas Berntsson
Team Lerum BC
Onsdagen den 15 februari 18:30
Tommy Björndahl
Kabare BS
Onsdagen den 4 januari 18:30
Tommy Zippert
Kabare BS
Onsdagen den 30 november 18:30
Tony Malmström
BK Team Kungsbacka
Måndagen den 26 december 18:30
Ulf Ohlsson
Mariedals BK
Söndagen den 5 februari 11:00
Ulf Wennerbeck
Stenungsunds BC
Onsdagen den 4 januari 18:30
Viktor Dahlström
Kungälvs BK
Söndagen den 11 december 11:00
Viktoria Nilsson
Team X-Calibur BK
Onsdagen den 8 februari 18:30
Tisdagen den 14 februari 19:00
Weine Ohlson
King Cobra BK Lindesberg
Måndagen den 26 december 18:30
TOTALT: 103 SPELARE