Starter
-
Anmälan
-
Barometer
-
Format
-
Kontakt
Anmälda spelare för Göteborgstouren 2017-2018 - Kungsbacka
Arrangeras av:
Kungsbacka Bowling
Telefon:
0300-715 45
E-mail:
info@kungsbackabowling.se
Hemsida:
www.kungsbackabowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexsander Flodin
BF Solängen
Söndagen den 18 februari 11:00
Hallfinal den 28 februari 19:00
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Onsdagen den 27 december 18:30
Anders Nilsson
BS Bockarna
Onsdagen den 27 december 18:30
Anders Nilsson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Anneli Ansborg
Hönö BK
Onsdagen den 27 december 18:30
Bengt Persson
Stenungsunds BC
Onsdagen den 20 december 18:30
Bjorn Ivar Hansen
KS Edsbowlarna
Söndagen den 17 december 11:00
Söndagen den 18 februari 11:00
Björn Holton
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Björn Nilsson
för. The Golden Bowlers
Söndagen den 25 februari 11:00
Björn Thunberg
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Bonny Lilja
Hönö BK
Onsdagen den 7 februari 18:30
Carl Engström
Hönö BK
Onsdagen den 27 december 18:30
Carl-Johan Thysell
Vårkulla IK
Söndagen den 7 januari 11:00
Christer Gustavsson
BF Solängen
Onsdagen den 3 januari 18:30
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Onsdagen den 22 november 18:30
Christian Lundström
BF Solängen
Onsdagen den 7 februari 18:30
Christofer Olsson
BK Virveln
Onsdagen den 22 november 18:30
Onsdagen den 3 januari 18:30
Söndagen den 18 februari 11:00
Claes Björklund
Kabare BS
Onsdagen den 7 februari 18:30
Curt-Inge Östling
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 22 november 18:30
Tisdagen den 19 december 19:00
Onsdagen den 7 februari 18:30
Daniel Hansson
IFK Göteborg Bowling Herr
Onsdagen den 29 november 18:30
Daniel Pettersson
Kungälvs BK
Onsdagen den 29 november 18:30
David Olsson
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 24 januari 18:30
Söndagen den 25 februari 11:00
Eddy Kairis
IK Sterling
Söndagen den 17 december 11:00
Tisdagen den 19 december 19:00
Emelie Samuelsson
BK Virveln
Onsdagen den 7 februari 18:30
Hallfinal den 28 februari 19:00
Emil Ekman
IK Sterling
Onsdagen den 3 januari 18:30
Erik Bengtsson
IS Göta
Onsdagen den 3 januari 18:30
Gustav Gunnarsson
BKF Falkenberg
Onsdagen den 27 december 18:30
Göran Johansson
Hönö BK
Onsdagen den 3 januari 18:30
Hanna Axarp Andersson
Kabare BS
Onsdagen den 3 januari 18:30
Hans Elf
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Hans Olov Petterson
BF Solängen
Onsdagen den 7 februari 18:30
Henrik Holm
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Onsdagen den 20 december 18:30
Håkan Persson
IS Göta
Onsdagen den 20 december 18:30
Onsdagen den 27 december 18:30
Iljja Pejinovic
Kungälvs BK
Söndagen den 17 december 11:00
Onsdagen den 27 december 18:30
Onsdagen den 7 februari 18:30
James Blomgren
Team Alingsås BC
Söndagen den 17 december 11:00
Jan Thulin
Majornas IK
Söndagen den 17 december 11:00
Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
Söndagen den 17 december 11:00
Söndagen den 7 januari 11:00
Janne Högman
Kabare BS
Onsdagen den 3 januari 18:30
Janne Tingmyr
BF Solängen
Söndagen den 25 februari 11:00
Jerry Veesmaa
BK Virveln
Onsdagen den 7 februari 18:30
Söndagen den 18 februari 11:00
Jim Olsson
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 17 december 11:00
Tisdagen den 19 december 19:00
Onsdagen den 24 januari 18:30
Joachim Lind
BK Skrufscha
Onsdagen den 7 februari 18:30
Joakim West
Team Alingsås BC
Söndagen den 17 december 11:00
Joakim Wikström
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 20 december 18:30
Onsdagen den 3 januari 18:30
Hallfinal den 28 februari 19:00
Joakim Wikström
IK Heim
Söndagen den 17 december 11:00
Johan Ekman
BF Solängen
Onsdagen den 3 januari 18:30
Johanna Persson
Kungälvs BK
Söndagen den 17 december 11:00
Jonas Bøhagen
BK Bågen
Söndagen den 18 februari 11:00
Jonathan Andersson
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 3 januari 18:30
Justin Karlsson
BK Taifun
Söndagen den 25 februari 11:00
Jörgen Bäck
BK Virveln
Söndagen den 17 december 11:00
Söndagen den 18 februari 11:00
Kasper Kjellberg
BK Joker
Söndagen den 25 februari 11:00
Kent Andersson
Hönö BK
Onsdagen den 27 december 18:30
Kevin Karlsson
BK Joker
Söndagen den 18 februari 11:00
Kim Westerberg
Kungälvs BK
Onsdagen den 29 november 18:30
Kristin Andersson
BK Vågen
Onsdagen den 27 december 18:30
Lars Andersson
BKF Falkenberg
Onsdagen den 27 december 18:30
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Söndagen den 17 december 11:00
Leif Patala
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Lena Larsson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Lennart Edvardsson
Hönö BK
Onsdagen den 3 januari 18:30
Lennie Guldbrandson
BK Virveln
Söndagen den 17 december 11:00
Söndagen den 18 februari 11:00
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Onsdagen den 22 november 18:30
Onsdagen den 29 november 18:30
Lukas Landin Andersson
Team Pergamon BC
Söndagen den 25 februari 11:00
Magnus Johansson
Team Lerum BC
Söndagen den 7 januari 11:00
Marcus Henriksson
BK Kaskad
Söndagen den 18 februari 11:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Hallfinal den 28 februari 19:00
Mariette Svensson
Kungälvs BK
Onsdagen den 22 november 18:30
Mats Olsson
BK Virveln
Onsdagen den 22 november 18:30
Söndagen den 18 februari 11:00
Michael Engström
Hönö BK
Onsdagen den 27 december 18:30
Mikael Olsson
BKF Falkenberg
Onsdagen den 27 december 18:30
Hallfinal den 28 februari 19:00
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Onsdagen den 3 januari 18:30
Onsdagen den 7 februari 18:30
Olle Pejstrup
IFK Göteborg Bowling Herr
Onsdagen den 29 november 18:30
Hallfinal den 28 februari 19:00
Oscar Svensson
BKF Falkenberg
Onsdagen den 27 december 18:30
Ove Wikström
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Onsdagen den 3 januari 18:30
Patrik Holm
Stenungsunds BC
Onsdagen den 20 december 18:30
Per Hedelin
IK Heim
Söndagen den 17 december 11:00
Per Möller
Team Partille BC
Söndagen den 17 december 11:00
Peter Gunnarsson
BK Rekyl
Onsdagen den 27 december 18:30
Peter Keiski
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Pär Sjöberg
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Söndagen den 25 februari 11:00
Rasmus Wikström
BK Team Kungsbacka
Onsdagen den 22 november 18:30
Onsdagen den 29 november 18:30
Onsdagen den 7 februari 18:30
Hallfinal den 28 februari 19:00
Reino Vargeng
LC 17 BK Kristinehamn
Söndagen den 25 februari 11:00
Riitta Persson
Kungälvs BK
Söndagen den 17 december 11:00
Robert Kjellberg
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 25 februari 11:00
Roger Edvardsson
BF Solängen
Onsdagen den 7 februari 18:30
Roger Elfström
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Onsdagen den 22 november 18:30
Samuel P Flodin
BF Solängen
Onsdagen den 7 februari 18:30
Sauli Visuri
IK Heim
Onsdagen den 3 januari 18:30
Stefan Gramen
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Stefan Roos
BK Joker
Onsdagen den 7 februari 18:30
Sören Elsborg
Stenungsunds BC
Onsdagen den 20 december 18:30
Therese Johansson
Hönö BK
Onsdagen den 3 januari 18:30
Thobias Karlsson
BF Solängen
Onsdagen den 7 februari 18:30
Tomas Berntsson
Team Lerum BC
Onsdagen den 7 februari 18:30
Tomas Svensson
BK Team Kungsbacka
Tisdagen den 19 december 19:00
Tommy Zippert
Kabare BS
Onsdagen den 3 januari 18:30
Tony Malmström
BK Team Kungsbacka
Söndagen den 17 december 11:00
Ulf Wennerbeck
Stenungsunds BC
Söndagen den 17 december 11:00
Onsdagen den 27 december 18:30
Urban Gunnarsson
BKF Falkenberg
Onsdagen den 27 december 18:30
William Frölinghaus
Örgryte IS BF
Onsdagen den 29 november 18:30
Åsa Fors
Team Lerum BC
Söndagen den 7 januari 11:00
Hallfinal den 28 februari 19:00
TOTALT: 102 SPELARE